BioPlast Ambalaj

Oxo-BioPlastik Poşetler

Normal bir plastik geri dönüşüm sürecini bozacak olan “Gübre Haline Getirilebilir” plastiklerin aksine, diğer petrol bazlı plastiklerle birlikte geri dönüştürülebilirler.

Hiçbir toksik atık bırakmaz ve tüm standartlara uygundur, gıda ile temasında hiçbir sakınca yoktur.

Oxo-BioPlastik Kullanım Amacı

d2w ürünü tek/çok katmanlı, lamine malzemeler ve yeni geri dönüştürülmüş veya bunların karışımı halindeki polimerler dahil Polietilen (PE) ve Polipropilen (PP) kullanılarak yapılan çok geniş yelpazedeki plastik ürünlerin ömrünü kısaltmakta kullanılırlar.

Normal plastik ürünler ve ambalajın ömrünü kontrol etmek ve kısaltmak için tasarlanmış kontrollü ömre sahip plastik teknolojisine ait bir üründür.

d2w Oxo-Bio Çözünür Katkı ile Üretim

Doğada bozulmadan yüzlerce yıl kadar uzun bir süre kalabilen Polietilen ve Polipropilen plastik ambalaj ve poşetler %1 d2w Oxo-Bio çözünür katkı ilave edilip üretildiğinde 18 – 24 ay arasında veya üreticinin belirleyeceği zaman diliminde bozulmaya başlar ve hiçbir toksik atık bırakmadan su, Co2 ve eser miktarda biokütleye (humus) dönüşerek yok olur. 

d2w formülü o kadar etkilidir ki sadece %1 oranında ilave edilmesi maliyet, nakliye ve depolamada önemli ölçüde tasarruf sağlar.

d2w 90 ülkede plastik ambalaj problemlerine çözüm sunmaktadır. Isı, ışık ve stres süreci hızlandırır. Sadece Oksijen yeterlidir. Tayin edilen ömür içerisinde geri dönüştürülebilir